Wszystko Czego Potrzebuje Twoje Auto

Nasz serwis


Nasz warsztat specjalizuje się głównie w naprawach układów samochodowych. Warsztat jest autoryzowaną stacją Bosch-Service w zakresie napraw:

 • Bosch Car Service - kompleksowa naprawa samochodów z silnikami benzynowymi i Diesla

Świadczymy usługi:

 • Diagnostyka sterowników KTS FSA 740
 • Mechanika
 • Naprawa układów hamulcowych
 • Naprawa układów zawieszenia
 • Naprawa układów silnika
 • Naprawa układów wydechowych
 • Serwis klimatyzacji
 • Serwis ogumienia
 • Serwis blacharsko-lakierniczy
 • Geometria 3D
 • Turbiny Pompy Wtryskiwacze Kolektory
 • Pomoc drogowa 24h dla naszych klientów

Wyposażenie naszego warsztatu pozwala serwisować nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze do 3.5t

 Tylna belka

Tylna belka – Na każdą belkę skrętną nasza firma udziela 36 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów. Tylna belka oś skrętna to część zawieszenia tylnego stosowana w samochodach:

Peugeot 106, 206, 306, 405, Partner

Citroen Berlingo, C5 Xsara, Xsara Picasso, Saxo

Renault Kangoo, Laguna, Megane, Scenic, Clio, 19

Najczęstszą przyczyną problemów z tylną belką Peugeot, Citroen, Renault jest użytkowanie w czasie lub przedostawanie się wody do podzespołów belki poprzez uszkodzenie uszczelniacza. Pojawiająca się rdza na powierzchni wału (czopa belki) pomiędzy igiełkami łożyska prowadzi do jeszcze szybszego zużycia elementów współpracujących. Większość właścicieli pojazdów Peugeot 106, 206, 306, Partner, Citroen Berlingo, Xsara, Xsara Picasso, Renault Kangoo, Megane, Scenic, Clio napotka na problemy właśnie związane z wymianą tylnej belki.

Takim widocznym elementem, który świadczy o konieczności regeneracji bądź zakupu nowej tylnej belki jest ujemny kąt pochylenia tylnych kół lub pochylenie tyłu auta w jedną ze stron.Konstrukcja tylnej osi ma dwa łożyska igiełkowe z jednej strony: wewnętrzne (bliżej środka) i zewnętrzna (na krawędzi sworznia –czopa belki). Jeśli spojrzymy bliżej na łożyska igiełkowe  to zastanowimy się nad ich konstrukcją: cienkość igiełek i brak wewnętrznej tulei tworzy jakby jedną całość na powierzchnię wału (oś sworznia) przez co można po prostu w użytkowaniu zapomnieć o istnieniu i wymianie jakichkolwiek łożysk.

Problem z tylną belką zaczyna się w przypadku gdy łożysko toczne nie zostanie wymienione na czas. Wtedy naprawa tylnej osi wymaga ich demontażu. Do takiego przedsięwzięcia są wymagane  specjalne narzędzia, urządzenia, sprzętu i konkretne doświadczenie pozwalające na fachową naprawę tylnej belki (osi).

W ramach odnowy(regeneracji) i naprawy tylnej osi rozumie funkcję wymiany czopów, łożysk i uszczelniaczy .Również kontroli podlegają wiele innych części zawieszenia (sworznie, tuleje, sprężyny, amortyzatory). dwa kołki, należy czasami przesunąć rygiel tylko z jednej strony. Standardowe łożyska zalecane przez producenta, mogą rzeczywiście być eksploatowane około 120 000km, natomiast zły stan większości naszych dróg skraca żywotność takiego zawieszenia.

Zapraszamy do nas na wymianę tylnej belki w Twoim aucie !

Będziesz kolejnym zadowolonym właścicielem jeżdżąc samochodem marki Peugeot / Citroen / Renault.

Regenerowana tylna belka

Regeneracja tylnej belki, osi skrętnej wykonana jest na najnowocześniejszej lini technologiczną w Polsce do regeneracji tylnego zawieszenia w autach francuskich takich marek jak Peugeot Citroen Renault.
 
CENNIK
Peugeot boschcitroen boschrenault bosch
 
 
UWAGA !!!
Belki u nas montowane przechowywane i regenerowane są w BOSCH CAR SERVICE Świdnica dlatego do ceny belki podanej w opisie należy doliczyć transport 150zł.
Cenę montażu ustalamy indywidualnie waha się od 200 do 500zł
 
 

Korzystamy z części: